Ślub i wesele to ważny momenty w życiu młodych ludzi, chcą zapamiętać ten dzień na długo, dlatego organizują atrakcje, które mają go uświetnić. Często świadkowie lub goście weselni organizują atrakcje dla Młodych. W obu przypadkach świetnym pomysłem mogą być bańki mydlane.

Bańka mydlana

Wyjście z kościoła lub urzędu wiąże się z długą tradycją rzucana na szczęście w stronę Państwa Młodych ryżem, drobnymi monetami, płatkami kwiatów lub konfetti. Niestety powstały bałagan nie ma nic wspólnego ze szczęściem, ponieważ trzeba go posprzątać. Wykorzystanie baniek mydlanych, aby pokazać radość z powodu zaślubin może być świetnym pomysłem. Bańki kierowane w stronę Nowożeńców wprowadzą wszystkich w magiczny, bajkowy klimat. Ponadto nie trzeba ich sprzątać, bo same znikają po paru chwilach.

Bańkami można także przywitać Młodych na sali weselnej, w momencie toastu i śpiewanego „sto lat”. Puszczane bańki nie zasłonią głównych bohaterów i spowodują uśmiech na wielu twarzach.

Gifty dla przybyłych

Weselną tradycją stały się drobne prezenty dla przybyłych gości w ramach podziękowania. Do tego celu można wykorzystać flakoniki z bańkami mydlanymi, do których doczepiono karteczkę z podziękowaniem. Takie upominki umieszcza się przy nakryciu każdego z gości. Wielu z nich pewnie z nich skorzysta, a jeżeli nie to będą mieli miłą pamiątkę z tego dnia.

Atrakcje dla najmłodszych

Dzieciaczki kochają zabawy z bańkami mydlanymi, lubią je gonić, łapać i puszczać. Dlatego warto specjalnie dla nich przygotować kącik z bańkami. Dzięki temu dzieci przez jakiś czas zajmą się zabawą, a rodzice będą mogli pobawić się na parkiecie.

Banki w najważniejszych momentach

Bańki mydlane na wesele to świetne rozwiązanie, aby uświetnić wyjątkowe chwile tego dnia.

Wśród najważniejszych momentów dnia jest pierwszy taniec. Puszczanie baniek w jego trakcie pozwoli trochę rozluźnić się Państwu Młodym oraz odwróci uwagę od potknięć, które mogą być wynikiem stresu.

Przed wjazdem tortu weselnego również można puścić banki mydlane. Migoczące w świetle lamp, dryfujące w górę bańki mydlane pozwolą zwrócić uwagę na tort weselny, zainteresują się nim nie tylko łasuchy. Ponadto bańki mydlane nie zniszczą tego cukierniczego arcydzieła tak jak może to zrobić konfetti.

Mydlane, fruwające kulki można także wykorzystać podczas podziękowań dla rodziców. Puszczane banki pozwolą wielu osobom wrócić do dziecięcych lat, gdy mogli się beztrosko bawić. Dodatkowo dryfujące kuleczki pozwolą odwrócić uwagę od niejednej uronionej łzy w trakcie tych wzruszających chwil.

Do przygotowania baniek mydlanych niezbędna będzie specjalna maszyna, która puszcza wiele baniek mydlanych. Taki sprzęt w swojej ofercie posiada bardzo często DJ lub właściciel sali weselnej. Ostatecznie zakup takiej maszyny nie jest bardzo kosztowny.

Jeżeli zakup maszyny nie wchodzi w grę, a żaden z usługodawców nie posiada jej w ofercie można poprosić kilku gości weselnych, aby puszczali bańki w trakcie ważnych chwil. Z pewnością taka forma pomocy przez zabawę nie będzie problemem dla żadnego z nich.