Biżuteria to dla każdej kobiety ważny element garderoby oraz uzupełnienie jej codziennej oraz okazjonalnej stylizacji. W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są produkty różniące się wyglądem, wielkością czy rodzajem materiału, z którego zostały wykonane. Są również klastyczne rozwiązania, takie jak choćby typowe kolczyki, jak również bardziej awangardowe nausznice.

W jaki sposób można ozdobić ucho?

Zarówno tradycyjne kolczyki, jak i innowacyjne nausznice (https://sklep.diamor.pl/nausznice) mają za zadanie zdobienie ucha. Wyglądają one podobnie, jednak różnią się sposobem noszenia. Kolczyki zwykle zwisają z płatka ucha, podczas gdy nausznice przylegają do brzegu małżowiny. Mogą one zdobić całą małżowinę lub jedynie jej dolną cześć. W sprzedaży dostępne są również niewielkie koła, które mają za zadanie zdobienie jedynie górnej części ucha.

Z czego wynika popularność nausznic?

Tego typu biżuteria daje wiele możliwości zdobienia ucha. Poszczególne produkty mogą być zatem wykonane z pojedynczego elementu, jak również wykonane z kilku połączonych ze sobą detali. Ozdoby mogą być również asymetryczne czy podwójne. Taka mnogość form powoduje, że niemal każda klientka może znaleźć propozycję idealną dla siebie.

Jakie można wyróżnić rodzaje nausznic?

W sprzedaży dostępne są różnorodne produkty, które różnią się budową. Mogą to zatem być delikatne ozdoby, które przykrywają jedynie płatek lub dolną krawędź ucha. Nausznica może być również zakłada w górnej części ucha lub cechować się dużymi rozmiarami. Tego typu produkty przykrywają całe ucho i wyglądają bardzo efektownie. Na rynku dostępne są minimalistyczne produkty, jak również bogato zdobione elementami zaczerpniętymi ze świata roślin czy zwierząt.

Czy noszenie nausznicy wymaga przekłuwania ucha?

W zależności od modelu biżuterii może ona wymagać przekłuwania ucha lub nie. Nausznica może być bowiem jedynie nasuwana na krawędź ucha. W innym przypadku wymaga ona typowej pojedynczej dziurki, podobnej jak w przypadku klasycznych kolczyków. W tym przypadku element mocujący przekładany jest przez dziurkę w płatku ucha, a następnie ukrywany za tylną częścią małżowiny.