Ślub jest wyjątkowym dniem, w którym panna młoda może poczuć się jak księżniczka. Wiele pań od najmłodszych lat wyobraża sobie ten dzień i dokładnie wie, co na siebie włoży. Oczywiście kluczową rolę odgrywa suknia, fryzura i makijaż, jednak biżuteria potrafi doskonale uzupełnić taką stylizację.

Biżuteria ślubna komplety

Bez względu na wygląd sukni warto wybrać komplet biżuterii ślubnej, czyli kolczyki, naszyjnik i bransoletkę. W sklepach jubilerskich dostępne są piękne zestawy, które można dobrać do skromniejszych i bardziej ekstrawaganckich stylizacji. Wybierając komplet, ma się pewność, że biżuteria dopełni całości i będzie idealnie współgrać z panną młodą. Dostępne są komplety biżuterii ślubnej z żółtego złota, które są w ostatnich latach wypierane na rzecz białego złota.

kolczyki ślubne

Długie kolczyki ślubne – komu pasują?

Kolczyki odgrywają znaczącą rolę w stylizacji ślubnej, jednak muszą być one dopasowane do sukni, makijażu i fryzury. Najczęściej panny młode decydują się na kolczyki ślubne długie delikatne, które znakomicie podkreślają urodę i wysmuklają twarz. Długie kolczyki ślubne świetnie pasują do dłuższych włosów, które swobodnie zwisają wokół twarzy. Kolczyki z białego złota znacznie bardziej będą współgrały z urodą pań o jaśniejszej karnacji. Żółte złoto doskonale podkreśli urodę brunetki i szatynki.

Jak dobrać kolczyki do sukienki?

Biżuteria ślubna powinna być dopasowana przede wszystkim do sukni. W przypadku skromniejszych stylizacji można postawić na biżuterię z brylantami lub innymi kamieniami szlachetnymi, które mogą nawet nieco  dominować. Do sukni ze zdobieniami i falbankami zdecydowanie bardziej będą pasować delikatne kolczyki i skromny naszyjnik. Kolczyki ślubne długie delikatne świetnie skomponują się z suknią z odkrytą górą. Dzięki nim szyja stanie się dłuższa, a twarz smuklejsza.