Chcecie stworzyć wyjątkowe zaproszenia ślubne, a nie macie pomysłu na ich oryginalny wygląd? Zanim udacie się do drukarni, warto poznać kilka wskazówek – jak się przygotować do kupna zaproszeń ślubnych?

Po pierwsze – gotowe szablony

Profesjonalne zakłady, zajmujące się projektowaniem i drukowaniem zaproszeń ślubnym na zamówienie, posiadają w swojej ofercie zazwyczaj szeroki zakres różnorodnych modeli zaproszeń, z których mogą skorzystać zainteresowani. To dobre, wygodne i ekonomiczne rozwiązanie. Dokładamy do nich nasze dane osobowe oraz dane naszych gości i mamy gotowe zaproszenia.

Po drugie – własna inwencja

Niektóre pary młode decydują się na stworzenie własnego projektu zaproszeń ślubnych. Wówczas każdy taki indywidualny projekt jest wcześniej wyceniany przez drukarnię. Zaproszenia ślubne ze zdjęciem są droższe ze względu na zdjęcie graficzne, które można umieścić zarówno na okładce, jak i w środku zaproszenia.

ślubne foto zaproszenie

Po trzecie – spójna kompozycja

Ważne jest, by wszystkie elementy uroczystości pasowały do siebie. Dobrze jest, gdy również i zaproszenia pasują do klimatu wesela oraz innych, wybranych przez parę młodą dekoracji. I tak np. zaproszenia na ślub ze zdjęciem młodej pary w klimacie retro będą świetnie pasować do wesela w stylu rustykalnym.

Przed wybraniem się do miejsca, w którym wybierzemy nasze zaproszenia – warto ten temat wspólnie przedyskutować w domu i określić nasze cele. Jaki kolor powinien być użyty w zaproszeniu, czy mamy ulubiony cytat, który powinien się tam znaleźć oraz czy mamy gotową listę gości zaproszonych na ślub.