Ślub to najpiękniejsze wydarzenie w życiu człowieka. Ewentualnie jedno z najpiękniejszych. Nie ma też co ukrywać, że ślub wiąże się z prezentami. Jaki prezent na ślub będzie dobrym wyborem?

Odwieczny problem

Są sprawy, o których mówi się od dawna i wybór prezentu na ślub to bez wątpienia jedna z takich spraw. Oczywiście często pewnie można usłyszeć, że to nie jest szczególnie istotne, ale to tylko słowa. Prezent to zawsze swego rodzaju stempel. Przypieczętowanie miłości czy też znajomości.

W ogóle w ten sposób dochodzimy do relacji, czyli niezwykle istotnej kwestii. Jeżeli dostajemy zaproszenie na ślub, to znaczy, że z nowożeńcami jesteśmy stosunkowo blisko. Musimy jednak pamiętać o tym, że są różne stopnie (jeśli można tak to ująć) bliskości. Z jednej strony można rozmawiać o znajomych, natomiast z drugiej o rodzicach. Nie można powiedzieć, że jedna i druga sytuacja jest taka sama.

Boimy się nieszablonowych rozwiązań?

Być może nie wszyscy się z tym zgodzą, ale czy nie jest przypadkiem tak, że nieco obawiamy się nietypowych rozwiązań? Na pewno jest to temat, który może wzbudzać sporo wątpliwości. Szukanie czegoś nieszablonowego kojarzy się z ryzykiem, ale przecież niewykluczone, że jest to ryzyko, które warto podjąć.

Zresztą w przypadku prezentu ślubnego najlepiej jest odnieść się do konkretów. Ciekawym pomysłem jest na pewno zdecydowanie się na mapę świata. Wystarczy rozejrzeć się wokół – bez problemu można odnaleźć ręcznie robione, drewniane mapy. Takie mapy to dwa w jednym. Z jednej strony prezentują się niesamowicie, natomiast z drugiej dają szansę na planowanie niesamowitych przygód. W końcu na takiej mapie można zaznaczać interesujące punkty. Naturalnie można zdecydować się na coś zgoła odmiennego, czyli oznaczanie miejsc, w których się było. W każdym razie taka mapa może stać się ważną częścią życia.

Można też zdecydować się na jeszcze bardziej odważne rozwiązanie, czyli np. kupno lotu balonem. Wiele osób zgodzi się, z tym że lot balonem to gwarancja niesamowitych przeżyć. Jest też w tym wszystkim nuta romantyzmu. Musimy jednak też pamiętać, że są wśród nas osoby, które mają lęk wysokości. Jeżeli ktoś boi się wysokości, lot balonem jest nietrafionym pomysłem. Prezent ma sprawiać radość, a nie jawić się jako coś strasznego.

Określenie oczekiwań

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że czasem nowożeńcy jednoznacznie określają, co chcieliby dostać. W ten sposób trudno jest mówić o niespodziance, ale stres związany z wyborem prezentu jest znacznie mniejszy. Choć nie jest też tak, że nie ma żadnych wątpliwości.

Wystarczy sobie pomyśleć choćby o pieniądzach. Czy nie jest przypadkiem tak, że każdego roku pojawiają się pytania dotyczące tego, ile trzeba dać na ślub? Można też odnieść wrażenie, że każdego roku brakuje na nie odpowiedzi. Poza tym nie ulega wątpliwości, że kwestia finansów zawsze jest bardzo delikatna. Wydaje się, że rozmowy o pieniądzach to coś, co ma miejsce stosunkowo rzadko. Niemniej ludzie raczej mają świadomość tego, że możliwości finansowe często są ograniczone.