Zorganizowanie ślubu oraz wesela związane jest z różnymi obowiązkami. Na początek należy zebrać właściwy budżet, dopiąć wszelkie terminy, jak i wybrać każdy z elementów ceremonii. Nie możemy jednakże zapomnieć, iż jest to także wydarzenie mające charakter duchowy, które łączy nierozerwalnie bliskich sobie ludzi w obliczu Boga. Jednym z obowiązków Państwa młodych, będzie spowiedź przedślubna. Jak powinien wyglądać rachunek sumienia, jakich grzechów nie można pominąć? 

Spowiedź przedślubna – rachunek sumienia

Jeżeli mamy pewne problemy z wyznawaniem grzechów i nie wiemy od czego właściwie zacząć, warto będzie zrobić rachunek sumienia przed uroczystością zaślubin i odpowiedzieć na parę łatwych pytań. Pytania będą dotyczyły nie samego ślubu, zaś naszych ogólnych zachowań: 

  • czy poprzednie spowiedzi były szczere,
  • czy zachowaliśmy przedślubną czystość,
  • czy pozostajemy uczciwi wobec siebie,
  • czy żałujemy swoich grzechów i wyrażamy chęć poprawy,
  • jakie ciężkie grzechy popełniliśmy oraz w jakich okolicznościach.

O tych grzechach nie wolno zapomnieć 

Opowiadanie na temat własnych grzechów, nigdy nie należy do łatwych czynności, a już szczególnie, jeśli należy spowiadać się z kwestii intymnych. Według chrześcijańskiej wiary, narzeczeni przed wystąpieniem w związek małżeński, nie mogą wspólnie mieszkać i ze sobą współżyć, dlatego tego typu zagadnienia powinny zostać poruszone podczas spowiedzi przedślubnej, więcej podpowiedzi na zankyouChociaż większość spośród księży ciągle uważa to za ciężki grzech, to część z nich przymknie na to oko i nie zastosuje już niezbyt przyjemnych kazań albo ciężkiej pokuty. 

Niewątpliwie w czasie spowiedzi, warto będzie także wspomnieć o złym zachowaniu względem ukochanej/ukochanego, znajomych czy też rodziny.