Podczas organizowania wesela wiele spraw trzeba dopilnować, żeby były zapięte na przysłowiowy ostatni guzik. Tak jest i z alkoholami. Dzięki łatwemu trikowi przyjęcie weselne nabierze eleganckiego sznytu. Naklejki na alkohol, bo o nich mowa, to także miły sposób podziękowanie gościom weselnym. 

Więcej elegancji znaczy lepiej

Nie trzeba nikogo zbytnio przekonywać, że dodatki odgrywają niebagatelną rolę. Sympatyczne drobiazgi, jak spersonalizowane etykiety, naklejki, winietki czy słodycze potrafią zdziałać cuda. Po prostu: diabeł tkwi w szczegółach. Jak wybrać naklejki na alkohol weselny? Na co zwrócić uwagę? 

Pokazać zaangażowanie

Naklejki na alkohol z podziękowaniami lub życzeniami dla gości nadają przyjęciu bardziej osobisty charakter. Otrzymanie butelki alkoholu np. ze zdjęciem pary jest niezapomniane, podczas gdy na zwykłą butelkę niespecjalnie zwróci się uwagę. Wesele wypełnione spersonalizowanymi elementami ma urok i charakter. Przystrojona oraz spersonalizowana naklejką butelka wódeczki, wina czy nawet piwa pokazują, że młodej parze naprawdę zależy. – To jest wódeczka na skalę naszych możliwości. Wy wiecie, co my robimy tą wódeczką? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest wódeczka weselna, w oparciu o sześć instytucji! – taką deklarację mogłaby złożyć każda para, która zdecyduje się na takie rozwiązanie.

Niech pasują do stylu wesela

Efekt końcowy, który zobaczą wszyscy goście, zależy od sposobu, w jaki wybierze się i połączy poszczególne ślubne dekoracje. Wskazane jest, żeby naklejka tudzież etykieta pasowała do stylu wesela. Jeśli ma ono charakter rustykalny i odbywa się blisko natury, a motywem przewodnim są np. kwiaty czy rośliny, bardziej nowoczesne naklejki w kolorach czarnych niekoniecznie mogą uzupełniać wystrój.

Kwestie techniczne mają znaczenie

Przy wyborze naklejek na alkohol weselny warto pamiętać również, żeby odznaczały się odpornością na zamrażanie, rozmrażanie oraz zalanie. Obecnie oferta naklejek, ich wybór i możliwości projektowania są niemal nieograniczone. Poszczególne komplety mogą zostać przyozdobione np. wieloma różnymi tekstami. Naklejkę można samemu zaprojektować od początku do końca. W różnego rodzaju kreatorach można wybrać styl (mp. rustykalny, klasyczny, nowoczesny), papier (błyszczący, półbłyszczący, matowy), czcionki, kształt, kolory, pole tekstowe, gradienty, motywy. Co więcej można nawet dodać zdjęcie pary młodej i kod QR prowadzący do strony ślubnej. Ponadto można dołączyć kolejne drobne elementy dekoracyjne jak wstążki i tasiemki. Często trzeba je dowiązać samodzielnie, ale goście weselni na pewno docenią taki gest.