Dzień ślubu oraz wesela jest bardzo ważny nie tylko dla pary młodej, ale również zaproszonych gości. Warto zadbać, by był niezapomniany. Ankieta weselna to jedna z tych propozycji, które są wspaniałą zabawą dla gości i cudownym wspomnieniem dla pary młodej. Jak przygotować interesującą ankietę?

Dlaczego warto przeprowadzić ankietę na weselu? 

Para młoda chce mieć jak najwięcej wspomnień. Z jednej strony są zdjęcia, ale nie zawsze znajdują się na nich wszystkie osoby, które powinny być. 

Ankieta jest kolejnym sposobem na zachowanie wspaniałych wspomnień. W połączeniu ze zdjęciami będzie tworzyć całość, która po latach pomoże przypomnieć sobie najwspanialszy dzień w życiu. 

Wypełnienie ankiety daje gościom możliwość wpisania kilku słów od siebie. Warto również umieścić w niej życzenia dla pary młodej. 

Jakie pytania mogą pojawić się w ankiecie? 

Ankieta weselna to zestaw pytań, na które mają odpowiedzieć goście weselni. Ankieta może być uzupełnieniem księgi gości, ale również może z powodzeniem ją zastąpić. 

Księga gości, która jest zbiorem pustych kart, często przeraża gości. Nie wszyscy umieją wymyślić tekst, który będzie dobrze brzmiał w księdze. Ankieta, która jest zbiorem pytań, ułatwia gościom wpisanie tekstu, który będzie interesujący, wzruszający, a może nawet zabawny. 

Jednocześnie warto pamiętać, że umiejętne stworzenie pytań pozwoli parze młodej uzyskać odpowiedzi na pytania, które są dla nich nurtujące.

W wielu ankietach para młoda zaczyna od standardowych pytań. Goście na wstępie powinni się przedstawić. Napisać skąd przyjechali, od kiedy znają państwa młodych oraz jak ich poznali.  Kolejna część pytań jest już bardziej dowolna. Można zapytać gości, co najlepiej zapamiętają z wesela, poprosić o kilka rad na przyszłość, czy przeprowadzić test, który z małżonków bardziej będzie rozpieszczał dzieci i kto będzie trzymał rodzinną kasę? 

Ilość pytań oraz ich treść zależy wyłącznie od inwencji twórczej młodej pary. Warto pamiętać, że ankiet ślubnych nie trzeba kupować gotowych. Bez większych problemów można stworzyć je samodzielnie.  

Gdzie umieścić ankiety? 

Ankiety weselne mogą znaleźć się przy miejscu każdego z gości. Jest to dobry sposób, by zmobilizować gości do ich wypełnienia. 

Nie każda para młoda będzie chciała jednak układać ankiety na stole weselnym wśród potraw. Można do tego wygospodarować oddzielne miejsce w postaci stolika, przy którym każdy z gości może przysiąść na chwile i wpisać kilka słów od siebie. 

Chcąc, by goście nie zapomnieli o wypełnieniu ankiet można poprosić orkiestrę, by w pewnym momencie zrobiła przerwę na wypełnienie ankiet. W tym czasie kilka osób z najbliższej rodziny lub świadkowie mogą roznieść ankiety do każdego ze stołów i wręczyć gościom. Pod koniec przerwy świadkowie zbiorą ankiety. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które gwarantuje, że nowożeńcy otrzymają mnóstwo wypełnionych kwestionariuszy. 

Ankiety weselne po kilku latach będą wspaniałą pamiątką, która budzi rozrzewnienie i wiele wspaniałych wspomnień. Warto zadbać, by znalazła się w planie uroczystości weselnych.