Ślub i wesele planuje się odpowiednio wcześnie, zwykle nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Jeśli jednak komuś zależy na czasie, z pewnością można zorganizować lub szybko, trudno będzie jednak poprosić o pomoc najlepszych usługodawców.

Kolejność działań

Do aspektów związanych z oprawą uroczystości weselnych, z pewnością należy wybór odpowiedniego zespołu, a także osoby, która zaśpiewa psalm w kościele. Bardzo wzruszające jest granie na skrzypcach w czasie mszy świętej albo w Urzędzie Stanu Cywilnego, przed lub po przysiędze. Jak więc widać ślub to wiele rzeczy materialnych i niematerialnych, którymi trzeba się zająć i to niezwłocznie. Niektórzy usługodawcy nie mają wolnych terminów na wiele miesięcy przed planowanym ślubem. Młodej parze radzi się, aby najpierw umówić termin w restauracji, a dopiero potem iść do księdza lub do urzędu. Później trzeba zamówić zespół muzyczny, kwiaty, zorganizować oprawę mszy święcej. Wszystko jest ważne. Nie wolno zapomnieć o gościach ze specjalnymi potrzebami pokarmowymi. Niektórzy nie jedzą glutenu, nabiału, mięsa. Wszystkie te informacje trzeba zebrać i uwzględnić. 

Weselne zabawy

Dzieci uwielbiają balony. Niektóre dzieci bywają nieznośne i trudno im wytrzymać w skupieniu nawet przez kilka minut. Decyzja, czy zabierać dziecko na wesele, powinna być wspólną decyzją pary młodej oraz zaproszonej osoby. Na pewno niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy dziecko w kościele płacze i przerywa ślubną przysięgę. Młodsze dzieci będą bardzo się cieszyć, jeśli będą mogły uczestniczyć w przyjęciu weselnym. Najfajniejsza będzie oczywiście zabawa balonami. Jak wybrać balony na wesele? Przede wszystkim trzeba zadbać o to, aby były wystarczająco napełnione helem lub powietrzem. Trzeba tego dopilnować na krótko przed uroczystością. Można kupić weselne balony w różnych kolorach, najczęściej jednak są to balony białe, czerwone lub złote albo srebrne. Czerwony kojarzy się z sercem, a serce z miłością. Z kolei biel to kolor niewinności, kolor sukni panny młodej. Wybór balonów na wesele na pewno nie może być przypadkowy i musi korespondować z całą oprawą uroczystości, z innymi elementami dekoracyjnymi.

Sprzątanie po weselu

Jeżeli wesele odbywa się w restauracji, sprzątanie po weselu jest zadaniem obsługi. Para młoda po prostu za to płaci. Jeżeli jednak wesele odbywa się w domu prywatnym, trzeba będzie zająć się sprzątaniem osobiście albo wynająć ekipę. Warto zadbać o segregację śmieci czyli podział śmieci na plastiki, szkła i papier. Wtedy będzie to wyraz troski o środowisko naturalne. Warto także zastanowić się, co zrobić z artykułami, które niekoniecznie muszą być jednorazowe. Jeżeli po weselu zostaną balony, może dobrym pomysłem będzie oddanie ich innej parze młodej, co jednak warto wcześniej ustalić. W niektórych kościołach istnieje taki podział, że kilka par młodych, biorących ślub tego samego dnia, składa się na kwiaty i inne dekoracje, aby niepotrzebnie nie kupować za dużo różnych dekoracji. Wydaje się, że to świetny trend i warto wdrożyć to rozwiązanie na swój ślub i swoje wesele.