Panie, które wybierają się na wesele do rodziny lub znajomych zawsze mają dylemat, jaka sukienka na tą okazję będzie najodpowiedniejsza. Przed zakupem konkretnego modelu, warto dowiedzieć się od pary młodej, w jakim stylu będzie impreza – wówczas łatwiej nam będzie się dopasować do danych okoliczności. Poniżej, kilka sprawdzonych propozycji. 

Wesele w stylu glamour 

Jak wybrać sukienkę na wesele w stylu glamour? Takich propozycji w sklepach z typowymi kreacjami koktajlowymi jest najwięcej. Na takie wesele najlepiej sprawdzą się sukienki rozkloszowane, modele typu „bombki”, sukienki tiulowe oraz plisowane. Takie wesele obfituje zazwyczaj w elementy błyszczące, dlatego wszelkie cekiny oraz dżety na kreacjach są jak najbardziej mile widziane. Zdecydowanie warto też postawić na intensywne, żywe kolory. 

modelka w sukience na wesele – źródło: sklep internetowy intimiti

Wesele rustykalne

Wesele w stylu rustykalnym zazwyczaj odbywa się w plenerze, pod stylowym namiotem lub w sali zaaranżowanej w takim klimacie. Wiedząc wcześniej, że impreza będzie w stylu rustykalnym, panie najczęściej wybierają proste, zwiewne, typowo lekkie kreacje oraz wygodne buty. Tutaj idealnie sprawdzą się sukienki koronkowe w różnych odcieniach szarości, w błękitnym, pudrowym różu oraz w granacie. 

Wesele eleganckie 

Jak wybrać sukienkę na wesele eleganckie w pałacyku? Tutaj warto postawić na typowo balową sukienkę, która może być nawet o długości maxi. Idealnie się sprawdzą sukienki koktajlowe, wykonane z dobrych jakościowo materiałów, które urzekają klasą i elegancją od pierwszego wejrzenia.