Jeśli mamy już wybrane swoje zaproszenia ślubne różowe (przykłady tutaj: https://z-milosci.pl/zaproszenia-slubne/rozowe) czy jakiekolwiek inne, należy je jeszcze wypełnić, po czym można przejść do kwestii ich wręczania bliskim. Niektórzy decydują się na wysłanie zaproszeń drogą pocztową, a inni pragną każdemu wręczyć zaproszenie osobiście. Pojawia się więc pytanie, jak zapraszać na ślub. Należy pamiętać też o tym, że nie każdego trzeba zapraszać na swoje przyjęcie weselne. 

Kogo zaprosić na ślub i jak to zrobić?  

Zaproszenie na ceremonię zaślubin to jedno, ale inną kwestią jest już przyjęcie weselne. Wbrew pozorom nie każdego trzeba zapraszać na zabawę weselną. Można poprosić o udział w samej ceremonii zaślubin. Przykładem jest zapraszanie znajomych z pracy, szczególnie jeśli współpracowników jest wielu. Można wówczas poinformować o ślubie wszystkich i powiedzieć, że miło będzie zobaczyć ich na ceremonii. Z kolei zaproszenia na wesele można przekazać tylko wybranym znajomym. 

Kolejną kwestia jest to, w jaki sposób zaprosić gości na ślub. Najlepiej byłoby oczywiście zrobić to osobiście, ale nie zawsze jest na to czas czy też sposobność. Trudno byłoby jechać do kogoś mieszkającego za granicą z zaproszeniem czy chociażby na drugim końcu Polski. W takich przypadkach można jak najbardziej wysłać zaproszenia poczta lub zaprosić telefonicznie i listownie rozesłać zaproszenia. Jeśli chodzi o to, kiedy zacząć zapraszać gości na swój ślub i wesele, to najlepiej jest zrobić to na około trzy miesiące przed planowaną datą ceremonii. Goście muszą zostać poinformowani z wyprzedzeniem czasowym – mają przecież swoje plany i muszą się przygotować.