Wiele par przed swoim ślubem zamawia zaproszenia z gotowych wzorów, które znajdą w internecie lub w sklepach stacjonarnych. Inne z kolei same (choć w części) chcą zaprojektować ich zewnętrzny lub wewnętrzny wygląd, by idealnie wkomponowąły się w styl i charakter wesela oraz były zgodnie z upodobaniami narzeczonych. Jakie są najbardziej oryginalne pomysły na zaproszenia ślubne? Poniżej 3 inspirujące pomysły. 

1. Kwiaty

Zaproszenia ślubne w kwiaty: https://rozsadnepannymlode.pl/sklep/zaproszenia-slubne/kwiatowe/ to ciekawy pomysł na piękne, eleganckie i stylowe zaproszenia. Mogą opiewać one w narysowane ręcznie kwiaty, we wzory w stylu 3D lub nawet w prawdziwe, wysuszone kwiaty. Takie zaproszenia ślubne w kwiaty świetnie wpiszą się w styl wesela boho, rustykalnym czy glamour. 

2. Surowe klimaty

Na takie zaproszenia decydują się bardzo odważne pary. Chodzi tu bowiem o proste, ręcznie wykonane, surowe zaproszenia, które wykonane są z ekologicznych materiałów. Nie znajdzie się na nich wydrukowanych wzorów oraz kolorowych zdjęć i ozdób. Ozdobione zazwyczaj brązowym sznureczkiem lub delikatną prostą wstążką – mogą pasować do plenerowego wesela, odbywającego się pod miastem. 

3. Oryginalny kształt

Powszechnie przyjęto, iż zaproszenie powinno mieć kształt prostokąta lub kwadratu. Można jednak wyróżnić się i postawić na coś bardziej szalonego i oryginalnego. Zaproszenia ślubne w kwiaty mogą mieć również kształt kwiatka. Istnieje również stworzenie zaproszeń na drewnie lub szkle. To bardzo nowatorski, aczkolwiek coraz chętniej stosowany przez przyszłe pary młode pomysł.