Dzisiaj ślub to wydarzenie, które ma swój temat wiodący i motyw, który spoi uroczystość z wieńczącą ją zabawą weselną. Przyszli Państwo Młodzi dbają o każdy szczegół związany z dniem, który rozpocznie ich wspólną drogę życia. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik.

Pierwszą rzeczą, która gościom już zawsze będzie kojarzyła się z daną uroczystością są karnety, w których przyszła Para Młoda informuje ich o dacie i miejscu, w którym odbędzie się ważne dla nich wydarzenie. Weselne zaproszenia w rustykalnej konwencji to w ostatnim czasie jedne z najmodniejszych wzorów.

rustykalny zestaw ślubny - zaproszenie, winietka, inne

Styl rustykalny kojarzy się przede wszystkim z nostalgią i romantyzmem. Jest on świetnym motywem przewodnim dla uroczystości i wesela organizowanych w plenerze. Zaproszenie ślubne rustykalne urzeknie zaproszonych gości swoją prostotą i minimalizmem. Będzie też dobrą zapowiedzią bliskiego spotkania z naturą.

Zaproszenia ślubne rustykalne to często ręcznie wykonane małe dzieła sztuki, które powstają z naturalnych materiałów przyjaznych środowisku. Niebielony papier zdobią pastelowe odcienie i odręczne pismo. Tu przepych złoceń i kredowej bieli lśniącego papieru zastępują odcienie brązów i szarości złamane kontrastowymi kolorami, jakie można podziwiać w naturze.