Obecnie minimalizm jest w modzie, również tej biżuteryjnej. Dlatego wybierając obrączki ślubne można zdecydować się na klasyczny projekt. Obrączki pozbawione bądź wyposażone w minimalną ilość zdobień są ponadczasowe i z pewnością zawsze będą trafnym wyborem.

Obrączki w Białymstoku – połączenie dwóch rodzajów złota

Osoby, które decydują się na proste, pozbawione zdobień projekty obrączek, często decydują się na łączenie dwóch rodzajów złota, co ma stanowić jedyny element dekoracyjny obrączki. W takich projektach często jeden rodzaj złota jest szlifowany, a drugi błyszczący, co daje bardzo elegancki efekt. Obrączka ślubna Panny Młodej i obrączka ślubna Pana Młodego są w takich projektach identyczne. Czasem dla wyróżnienia damskiej obrączki wtapiany jest w nią jeden, niewielki diament. Minimalistyczne projekty obrączek często tworzą pasy tego samego lub dwóch odcieni złota. Czasem jest to żłobienie, a innym razem naprzemienne łączenie odrębnych kolorów. Wyróżnikiem w takich obrączkach może być dodatkowy kolor w obrączce Panny młodej – z różowego złota. Klasyczne projekty obrączek są najchętniej wybierane, gdyż są najbardziej tradycyjne. Czasem projekt obrączki panny młodej dopasowuje się do jej pierścionka zaręczynowego, co tworzy bardzo ładny efekt. Wtedy w obrączkę wpisywane są identyczne kamienie, jakie znajdują się w pierścionku zaręczynowym, a także wybierany jest taki sam kolor złota.

 

Obrączki w Białymstoku – ceny obrączek najbardziej klasycznych

 

Najlepsze obrączki w Białymstoku całkowicie pozbawione zdobień można kupić już za kilkaset złotych. W takich obrączkach stosuje się jedynie wewnętrzny grawer i stanowią ponadczasową klasykę. Za minimalistyczne projekty łączące szlifowane i nieszlifowane złoto, a także różne jego kolory trzeba zapłacić odpowiednio więcej. Ceny obrączek mogą oscylować w granicach nawet kilku tysięcy złotych. Ponieważ obrączki to biżuteria jedyna w swoim rodzaju, warto dobrze zastanowić się nad wyborem projektu. W końcu to biżuteria, której niemal nie ściąga się z dłoni.