Wiele przyszłych par młodych planując ślub, główną uwagę przywiązuje do spraw najważniejszych w postaci wyboru sali weselnej i odpowiedniego jej wystroju. Mniejsze sprawy i z pozoru mniej ważne, pozostawiają na czas późniejszy, co później kończy się niezwykle napiętym grafikiem. Typowym tego przykładem są zaproszenia ślubne.

Estetyka zaproszenia

Jedną z najważniejszych spraw związanych z wyborem odpowiedniego zaproszenia na ślub jest kwestia zastosowania na nim określonej i co najważniejsze poprawnej dla pozostałych elementów wesela stylistyki.  Jest to bardzo ważne, aby zaproszenie nie odbiegało od aranżacji wesela, ponieważ oba te czynniki budują jeden, trwały i skuteczny klimat wesela.

Dlatego też, jeśli przykładowo ktoś wybrał za motyw przewodni kolor niebieski lub granatowy, koniecznie powinien zastosować zaproszenia ślubne w kolorze chabru, które doskonale będą współgrały z pozostałymi kolorami na weselu.

Praktyczne informacje

Jednak nawet najlepsze chabrowe zaproszenie ślubne stanie się zwykłym kawałkiem papieru, jeśli poprawnie nie będzie spełniało swoich funkcji.

Funkcję te ma bardzo wyraźnie nakreślone. Ma za zadanie poinformować gości, gdzie, kto, kiedy i na co ich zaprasza. Te podstawowe informacje koniecznie muszą znaleźć się na zaproszeniu ślubnym.

Dodatkowo warto umieszczać na nich informacje dotyczącą oczekiwanych prezentów lub kwiatów, a także w dobrym guście jest określenie stylu wesela, co pozwoli gościom na założenie odpowiednio dobranych kreacji na ten jakże szczególny wieczór.