Biżuteria ślubna ma za zadanie wydobyć blask z panny młodej w najważniejszym dniu jej życia .Ozdoba jaką wybierzemy powinna pasować do całości stylizacji, a także do upięcia.

Fascynatory

Czyli małe zdobione kapelusiki z piórkami, kryształkami, woalkami, itp. Tego typu dodatki kojarzą się z dawnymi latami, stylem retro.

Najlepiej sprawdzają się w stylizacjach z upiętymi włosami, zamocowane na grzebyku.

Grzebienie

Pojedyncze zdobione grzebienie sprawdzą się idealnie jako biżuteria ślubna i wpasują się w dzisiejsze trendy. Zdobione kryształami i perłami sprawdzą się przy włosach upiętych i długich.

Kwiaty

Mniej popularny, ale piękny jako dodatek sukien w stylu boho oraz dla prawdziwych romantyczek będzie wianek z kwiatów. Ich kolor zazwyczaj dopasowuje się do bukietu ślubnego. Ozdobą będzie dla włosów rozpuszczonych lub spiętych w warkocz.

Równie świeżym akcentem przy wiosennej lub letniej porze będą kwiaty, powpinane w pojedynczy kok, spleciony warkocz lub misterne upięcie.

Subtelne ozdoby

Lekką, błyszczącą ozdobą będą zdobione wsuwki, które można stosować do upięć lub luźnych włosów.

Subtelną i bardzo elegancką dekoracją fryzury, która nada się do każdego rodzaju włosów będzie ozdoba na druciku. Można nosić ją na przeróżne sposoby.

Ozdobą subtelną lub prawdziwie królewską może okazać się tiara, która rozświetli stylizację i pozwoli poczuć się jak prawdziwa księżniczka. Sprawdzi się we włosach każdego rodzaju.

Opaski, kapelusze lub klasyczny welon

Opaska jest bardzo uniwersalna i praktyczna przy każdego typu fryzurze i długości włosów, może występować w stylizacji retro lub współczesnej. Lekko zdobiony kapelusz ozdobi luźną fryzurę i uchroni przed słońcem, a klasyczny welon doda uroku każdej stylizacji.