Obrączki ślubne to symbol miłości i wierności. Jak wybrać obrączki? Czym się kierować? Sprawdźmy.

Kupujemy obrączki ślubne

Obrączka spełnia funkcję estetyczną, ale powinna także cechować się trwałością, praktycznością i wygodą. Wybór obrączki estetycznej i jednocześnie praktycznej nie jest łatwy, wystarczy przejrzeć obrączki ślubne tutaj – praktycznie wszystkie olśniewają swoją prezencją, jak więc wybrać tę jedyną? Ważny jest również czas zakupu. Na kupno obrączek trzeba się zdecydować na tyle wcześniej przed ślubem, aby móc swobodnie dopasować je do palców. Ważne, aby już kilka tygodni przed odebrać te małe symbole miłości. 

Jubilerzy określą ile czasu Młoda Para musi poczekać za swoimi obrączkami, ale warto udać się do niego kilka miesięcy przed planowaną uroczystością zaślubin.

Złota obrączka kontra inne

Najbardziej popularne są złote obrączki – złoto jest trwałe i wielokolorowe (czerwone, białe, żółte), co stanowi atut dla klienta. 

Czasami narzeczeni wybierają obrączki platynowe o barwie bliskiej srebru. To dosyć cenny i bardzo drogi metal szlachetny, ale także wytrzymały. 

Kolejną opcją są obrączki wykonane z palladu – to metal entyalergiczny. Jest nieco lżejszy od złota i przypomina białe złoto. 

Bardzo popularne są obrączki srebrne o wyrazistej barwie. Pamiętajmy, że srebro nie jest trwałym materiałem i często wymaga dodatkowych zabiegów. 

Jeśli chcemy postawić na coś oryginalnego, możemy wybrać tytanowe obrączki, bardzo trwałe i odporne na zadrapania. To ciemnoszary metal tworzący ciekawe połączenia wraz ze srebrem lub złotem. Dodatkowo, jest dosyć tani. 

Wybierając obrączki kierujmy się własnym gustem, postawmy na jakość i dobry materiał.