Wybór złotego pierścionka stanowi nie lada wyzwanie – szczególnie dla panów, którzy nie interesują się nadmiernie biżuterią. Chcąc sprawić bliskiej sercu kobiecie tego typu prezent (lub oświadczyć się), trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Złoty pierścionek – jak dobrać rozmiar?

Tak jak w przypadku większości biżuterii i odzieży, również złote pierścionki zaręczynowe mają swoje rozmiary. Aby odpowiednio dopasować wymiary do dłoni ukochanej, mężczyzna musi nierzadko posunąć się do podstępu – na przykład „kradnąc” na chwilę jakikolwiek inny pierścionek, który kobieta nosi na serdecznym palcu.

Dobrym pomysłem może być również poproszenie bliskiej przyjaciółki narzeczonej czy dziewczyny o pomoc. W ten sposób, wtajemniczona w konspirację pani może pod niemalże każdym pretekstem zaproponować wspólną wyprawę do jubilera, gdzie poznają odpowiedni rozmiar. W przypadku wątpliwości, warto zdecydować się na zakup większego złotego pierścionka: zdecydowanie lepiej, by był nieco za luźny niż żeby nie wszedł na palec.

Próba złota: wybór najlepszej

Najczęściej wybierane zlote pierscionki proba 585 są wyjątkowo cenione ze względu na dobrą jakość wyrobu, a przy tym stosunkowo niewygórowaną cenę jak za produkt z tego kruszcu. Decydując się na taki złoty pierścionek zaręczynowy można mieć pewność, że nie zaśniedzieje szybko i będzie prezentował się na dłoni doskonale przez wiele lat.

Próba 585 złotych pierścionków jest bardzo odporna na zarysowania i uszkodzenia, dlatego jest jednym z najpraktyczniejszych wyborów.