Złoto to jeden z najważniejszych metali w branży jubilerskiej. Jest ono ciągliwe i kowalne, przez co z łatwością można je formować w najróżniejsze kształty. Jest jednak jednocześnie niezwykle wytrzymałe, a do tego odporne na większość czynników chemicznych. Sprawia to, że wyroby z tego metalu służą długie lata w nienaruszonym stanie. Jednymi z przedmiotów wykonanych z tego kruszcu, które od wieków cieszą się niezwykłą popularnością, są złote kolczyki. Co trzeba o nich wiedzieć?

Dla kogo złote kolczyki

Te wyroby biżuteryjne są uwielbiane przez kobiety na całym świecie. Stanowią one piękną ozdobę nie tylko dla ucha, ale również dla całej twarzy. Odpowiednio dobrany produkt pozwala podkreślić jej rysy i wydobyć z niej to, co najlepsze. Wybór złotych kolczyków będzie się więc różnił w zależności od kształtu twarzy. Inne modele będą polecane dla osób z twarzą podłużną, a inne dla osób z twarzą owalną, czy okrągłą. Kolczyki wykonane z tego metalu mogą być noszone niezależnie od wieku, pod warunkiem, że nie wywołują one żadnych reakcji alergicznych – co czasem się zdarza. Wówczas lepiej jest wybrać produkt wykonany z innego materiału, który takich reakcji nie wywołuje – na przykład srebra bądź platyny.

Złote kolczyki

Gdzie kupić takie wyroby?

Złote kolczyki bez problemu można zakupić w każdym salonie jubilerskim. Takie sklepy znajdują się w większości dużych miast. Alternatywą jest przejrzenie oferty sklepów internetowych. Polecanym rozwiązaniem jest jednak udanie się do salonu stacjonarnego, gdyż zawsze lepiej jest sprawdzić przez zakupem, czy dany produkt jest wygodny i czy ładnie się prezentuje na twarzy.