Jeśli by chcieć wybrać jedną, najważniejszą chwilę w życiu każdego człowieka, to z pewnością wiele osób wskazałoby na zaręczyny, a to z kolei prowadzi do wniosku, że jedną z najważniejszych kupowanych rzeczy w życiu, jest pierścionek zaręczynowy. O czym trzeba wiedzieć, gdy się go kupuj ?

Jaki złoto i kamień?

Każdy doskonale wie, że kluczowe w przypadku pierścionka zaręczynowego jest to, jak jest on wykonany. Na to wpływ ma nie tylko złoto, które stanowi jego podstawę, lecz również użyty nim kamień.
W przypadku złota ma się do wyboru albo klasyczne żółte złoto, albo też białe, lub połączenie obu. Często doskonałym wyborem jest wybranie nieco bardziej oryginalnego modelu z białym zlotem, do którego rewelacyjnie pasuje niekonwencjonalny kamień. Zamiast tradycyjnego żółtego złota i diamentu, świetnie sprawdzi się np. pierścionek zaręczynowy z cytrynem – sprawdź na sklep.diamor.pl, wykonany z białego złota.

A co z rozmiarem?

Nie mniej ważną sprawą co wygląd pierścionka, jest jego rozmiar. W końcu pierścionek musi doskonale pasować na palec wybranki. A to jak się okazuje, jest często niezwykle trudne, ponieważ rozmiary pierścionków różnią się od siebie naprawdę milimetrami, więc nie da się go określić wizualnie. Konieczne jest do tego dokonanie bardzo precyzyjnego pomiaru. Z oczywistych względów nie można iść z partnerką określić rozmiaru, lecz można wykraść jej jeden z jej pierścionków i udać się z nim do jubilera. Ten na jego podstawie bez najmniejszego problemu będzie w stanie podać odpowiedni rozmiar dla pierścionka zaręczynowego.