Pomoc w organizacji wesela

Zdając sobie sprawę z natłoku spraw, jakie załatwić trzeba przed ślubem, wiele par decyduje się skorzystać z pomocy wedding plannera. Jakie obowiązki spoczywają na jego barkach? Jakie są korzyści skorzystania z jego usług?

Fachowa wiedza i doświadczenie

Nie do przecenienia są wiedza i doświadczenie fachowego wedding plannera. Przykładowo, wie on doskonale, gdzie znaleźć tanie zaproszenia ślubne za 1 zł, czy też piękne kwiaty w atrakcyjnej cenie. Wiedza wedding plannera nie ogranicza się jednak do znajomości sklepu z tanimi zaproszeniami ślubnymi za 1 złotówkę. Potrafi on również wynegocjować atrakcyjną cenę wynajmu sali czy zespołu dzięki doskonałej znajomości cen rynkowych.

Współpraca z wedding plannerem

Warto zauważyć, że praca wedding plannera nie zawsze wygląda dokładnie tak samo. Czasami nowożeńcy powierzają mu całość organizacji wesela. W takiej sytuacji to on podejmuje wszystkie decyzje. wybiera zaproszenia, kwiaty, zespół i wszystko inne. Bywa też, że jest wręcz przeciwnie, a mianowicie wedding planner jest tylko realizatorem wyborów nowożeńców. Najczęściej jednak jest to wypośrodkowane, to znaczy, że wedding planner doradza co robić i załatwia wszelkie sprawy, jednak większość decyzji podejmują nowożeńcy.